Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Call Center 0 212 287 57 75

Ekibimiz

fertiji-ferti-jin-alt-sayfa-6.jpg

KURUCULARIMIZ


Op. Dr. Murat TAŞDEMİR

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Ankara Fen Lisesi ve Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi mezunu olan Dr .Taşdemir, Japonya Akita Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nde Japon Hükümeti'nin Şeref Bursiyeri olarak iki yıl Tüp Bebek ve Mikroenjeksiyon konusunda çalışmalar yaptı. Ayrıca North Carolina Üniversitesi, Reproduktif Endokrinoloji ve Fertilite Bölümü ve Philedelphia Üniversitesi Üreme Sağlığı Departmanı'nda bilimsel çalışmalarına devam etti. Avrupa Üreme Sağlığı Cemiyeti tarafından 1996 yılında, testis biyopsisi yolu ile elde edilen spermler üzerinde yaptığı çalışmayla dünyada gelecek vaat eden başarılı ilk 10 genç bilim adamı arasında gösterildi. Tüp bebek, mikroenjeksiyon ve kadın hastalıkları konusunda uluslararası dergilerde yayınlanmış 50 makalesi, 55 uluslararası tebliği ve bu çalışmalarına yabancı araştırmacılar tarafından yapılmış 45 sitasyonu mevcut olan Dr. Taşdemir Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan "Human Reproduction'' dergisinin bilimsel yayın komitesinde yedi yıldır görev yapmaktadır. Dr. Taşdemir Avrupa, Amerika ve Japonya'da beş uluslararası bilimsel cemiyetin aktif üyesidir ve çalışmalarını Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi'nde sürdürmüştür.

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi'nin kurucularından değerli bilim adamı Dr.Murat Taşdemir, 6 Eylül 2002 akşamı geçirdiği trafik kazası sonucu eşi Dr.Işık Taşdemir'le birlikte hayata veda etmiştir. Ruhu şad olsun.


Uzm.Dr. Işık Taşdemir
İzmir Amerikan Lisesi ve Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi Mezunu olan Dr. Işık Taşdemir, Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanıdır. Japonya'da Akita Üniversitesi'nde 2 yıl yardımcı üreme teknikleri konusunda eğitim görmüştür. Daha sonra A.B.D, Singapur ve Almanya'da çalışmalarda bulunan Dr. Taşdemir'in uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel çalışması bulunmaktadır. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi'nin kurucularından değerli bilima adamı Dr.Işık Taşdemir, 6 Eylül 2002 akşamı geçirdiği trafik kazası sonucu eşi Op.Dr.Murat Taşdemir'le birlikte hayata veda etmiştir. Ruhu şad olsun.

 

KLİNİK DİREKTÖRÜMÜZ

Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Fertijin Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü


Manisa doğumlu olan Dr. Seval TAŞDEMİR ilk orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İhtisasını 1994 yılında Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde "Kadın Doğum Uzmanlığında" tamamlayan Dr. TAŞDEMİR, sonrasında GATA’da "Tüp Bebek" bölümünde eğitim almıştır.

1999-2002 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin "Tüp Bebek Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi"inde çalışan Op. Dr. Seval TAŞDEMİR, Eylül 2002 tarihi itibariyle iş hayatına Fertijin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi’nde Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Klinik Direktörü olarak devam etmektedir.

Op. Dr. Seval TAŞDEMİR endokrinoloji ve infertilite alanında yurt içi ve yurt dışında çeşitli seminerlere katılmış, dünyada ve Türkiye’de yayınlanmış 50’nin üzerinde makalaye imza atmıştır.

Dünyada ilk kez Netherton sendromu taşıyıcı olan kardeş iki aileye tüp bebek ve preimplantar genetik tanı yöntemi ile sağlıklı bebek sahibi olmalarını sağlayarak Literatürde saygın dergilerden J Assist Reprod Genet. 2011 de yayınlanmıştır.

EKİBİMİZ

Op. Dr. Semra ESENKAYA
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

M.Sc. Şafak TAVUKÇUOĞLU
IVF Laboratuvarı Sorumlusu


1972 Ankara doğumlu olan Şafak TAVUKÇUOĞLU 1989 yılında Ankara Atatürk Lisesini bitirdi. 1993 yılı Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. 1993-1996 yılları arasında Ankara Sevgi Hastanesi tüp bebek laboratuarında görev yaptı. 1997 yılında Akita Üniversitesi Tıp Fakültesi (Japonya) embriyoloji ve androloji laboratuvarlarında çalışmalarını sürdürdü.Tüp bebek konusunda uluslararası dergilerde yayınlanmış bir çok bilimsel araştırmada görev aldı. Singapur national university hospital'da tüp bebek laboratuvarında çalışmalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'da da çeşitli eğitim programlarına katıldı.1997 -2000 yılları arasında Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi tüp bebek laboratuvarında ve Hattat Hastanesi tüp bebek laboratuvarında görev yaptı. İstanbul Bilim Üniversitesi Histoloji Embriyoloji Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2012 yılında Shleswig Holstein University Campus Lüebeck tüp bebek merkezinde altı ay ortak çalışmalar yürüttü. 2000 yılından bu güne Fertijin Üremeye Yardımcı Teknikler Merkezinde Embriyoloji laboratuarı sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Turabi Yılmaz

Biyolog

İlhan YILMAZ

Biyolog

Fevzi AKÇIL

Lab. Teknikeri

Sultan Melek Topal

Hemşire

İsmail Eroğlu

Ameliyathane Sorumlusu

Cafer KARAAHMET

Muhasebe Müdürü

İsmail DURNA

Muhasebe

Müzeyyen GÜMRÜKÇÜ

Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu

Esma Özkan

Sekreter
 
 
   
   
   

Bilgilendiriyoruz

Tüp bebeğin ömrü kısa demek söz konusu değil!

ABD’li bilim insanı Dr. Pascal Gagneux, tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen insanların ömürlerinin doğal yolla doğanlara göre daha kısa olabileceğini, yaşamlarında daha fazla sağlık sorunları yaşayabileceklerini öne sürdü.

Devamı...

Çalışan Hamileler Kahvaltıyı Evde Yapsın

Kahvaltı, herkes için günün en önemli öğününü oluştururken hamilelerde bu önem iki katına çıkıyor. Sağlıklı ve kaliteli bir gebelik dönemi için özellikle çalışan anne adayları beslenme alışkanlıklarını tekrar gözden geçirmeli.

Devamı...

Kim Korkar Menopozdan!

“Menopozda genetik son derece önemlidir. Annenizin menopoza girme yaşı, size menopoza girme yaşınız hakkında bilgi verebilir” diyen Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, menopoz hakkında bilgi veriyor…

Devamı...