fbpx
Genital Bölge Estetiği ve Vajinal Daraltma

Genital Bölge Estetiği ve Vajinal Daraltma

5
(1)

Teknolojiye paralel olarak gelişen genital estetik kavramı, genital bölgede kullanılabilecek yeni lazer başlıkların geliştirilmesi ile hızlı bir ivme kazandı. Yaz aylarına girdiğimiz bugünlerde de genital bölge estetiği ve vajinal daraltma işlemlerine de talep arttı. İşte bu ameliyatlar hakkında oldukça merak edilenler…

Genital bölge; vulva, dış dudak, iç dudak, klitoris ve vajenden oluşur. Genital bölgede doğuştan genetik faktörlerle veya sonradan meydana gelen doğum, daha önceden geçirilmiş ameliyatlar, kronik kabızlık vs. nedenlerle görsel ve işlevsel bozukluklar olabilmektedir.

Genital Bölgedeki Bozukluklar Canınızı Sıkmasın!

Genital bölgedeki görsel veya fonksiyonel bozuklukların büyük bir kısmı düzeltilebilmektedir. Genelde hasta veya partneri şekil bozuklukları; büyük ve sarkık dudaklar, çok şişkin kıyafetlerden bile belli olacak kabarık bir vulva, doğum ve dikiş izleri gibi kırışıklıklardan rahatsız olabilmektedir. Bazen de ilişkide zevk alamama, orgazm olamama, ağrılı cinsel birleşme, ilişkide gaz çıkarma gibi seslerden rahatsız olabilmektedir.

Sarkmalara Son!

Sıklıkla rastlanan genital estetik problemlerinden biri de dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır.

İç dudaklar, klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur. Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilir. Ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter. Bazen dış dudaklar, yapısal olarak normalden uzun, büyük veya asimetrik olabilir.

Vajinal Daraltma Operasyonu

Vajina girişinden başlayarak uzunlamasına 3-4 cm kadar alanın daraltılması ile vajina daraltma ameliyatı gerçekleşmektedir. Bu operasyonlar, yaklaşık olarak    30-40 dakika sürmektedir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için dışarıda sadece 5 ya da 6 dikiş gözükmektedir. Dikişler, 15-20 gün sonra kendiliğinden dökülmektedir.

Randevu Alın

İçeriği Beğendiniz Mi?

Yıldızları tıklayarak oy kullanabilirsiniz!

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam Oy: 1

Henüz bu yazıyı puanlamamışsınız. Hemen yukarıdaki yıldızları tıklayarak oy kullanabilirsiniz.

Open chat
Powered by

İletişim talebiniz alınmıştır. En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz.