Kurucularımız
Uzm. Dr. Işık TAŞDEMİR & Op. Dr. Murat TAŞDEMİR

kurucularimiz

Uzm. Dr. Işık TAŞDEMİR
Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

İzmir Amerikan Lisesi ve Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi Mezunu olan Dr. Işık Taşdemir, Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanıdır. Japonya’da Akita Üniversitesi’nde 2 yıl yardımcı üreme teknikleri konusunda eğitim görmüştür. Daha sonra A.B.D., Singapur ve Almanya’da çalışmalarda bulunan Dr. Taşdemir’in uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel çalışması bulunmaktadır. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi’nin kurucularından değerli bilim adamı Dr. Işık Taşdemir, 6 Eylül 2002 akşamı geçirdiği trafik kazası sonucu eşi Op. Dr. Murat Taşdemir’le birlikte hayata veda etmiştir. Ruhu şad olsun.

Op.Dr. Murat TAŞDEMİR
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Ankara Fen Lisesi ve Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi mezunu olan Dr .Taşdemir, Japonya Akita Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde Japon Hükümeti’nin Şeref Bursiyeri olarak iki yıl Tüp Bebek ve Mikroenjeksiyon konusunda çalışmalar yaptı. Ayrıca North Carolina Üniversitesi, Reproduktif Endokrinoloji ve Fertilite Bölümü ve Philedelphia Üniversitesi Üreme Sağlığı Departmanı’nda bilimsel çalışmalarına devam etti. Avrupa Üreme Sağlığı Cemiyeti tarafından 1996 yılında, testis biyopsisi yolu ile elde edilen spermler üzerinde yaptığı çalışmayla dünyada gelecek vaat eden başarılı ilk 10 genç bilim adamı arasında gösterildi. Tüp bebek, mikroenjeksiyon ve kadın hastalıkları konusunda uluslararası dergilerde yayınlanmış 50 makalesi, 55 uluslararası tebliği ve bu çalışmalarına yabancı araştırmacılar tarafından yapılmış 45 sitasyonu mevcut olan Dr. Taşdemir Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan “Human Reproduction” dergisinin bilimsel yayın komitesinde yedi yıldır görev yapmaktadır. Dr. Taşdemir Avrupa, Amerika ve Japonya’da beş uluslararası bilimsel cemiyetin aktif üyesidir ve çalışmalarını Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi’nde sürdürmüştür.

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi’nin kurucularından değerli bilim adamı Dr.Murat Taşdemir, 6 Eylül 2002 akşamı geçirdiği trafik kazası sonucu eşi Dr.Işık Taşdemir’le birlikte hayata veda etmiştir. Ruhu şad olsun.